Příspěvky s označením ‘10’

cube48: Uživatelské zkušenosti s Asus EEE PC II.

27. 2. 2008 napsal cube48

Uživatelské zkušenosti s EEEA je tu další dávka drobných postřehů ze života s EEE. Jednou z věcí, které mě hned od začátku na Éčku příjemně překvapily je jeho velmi tichý chod. Po zapnutí není prostě NIC slyšet. Pokud si notebook položím na klín nebo na nějaký měkký povrch (matrace, polštář, gauč apod.), začne se přirozeně zahřívat a automaticky zvýší otáčky chladícího větráčku. V případě zvýšení taktu procesoru to samé. Ale i tak, je EEE nejtišším počítačem, s jakým jsem se kdy setkal.

Kompletní text »

České EEE snad bude v dubnu!

14. 2. 2008 napsal mujfibi

Ano, předběžný termín prodeje notebooku Asus EEE u nás je stanoven na začátkem dubna 2008. Prodávat se bude opět ve verzi 4G. Předinstalovaný operační systém bude Xandros, který bude lokalizován do češtiny.

Kompletní text »

cube48: Uživatelské zkušenosti s Asus EEE PC I.

6. 2. 2008 napsal cube48

Uživatelské zkušenosti s EEENásledující text je pokusem o shrnutí prvních dojmů a zkušeností po jednom týdnu užívání mini-notebooku Asus EEE PC (dále jen Éčko, zatím jsem lepší zkrácený název nevymyslel … pokud někoho něco napadá, šup s tím do komentářů).

Kompletní text »

Instalace lehkých Windows XP – podrobný návod

5. 2. 2008 napsal cube48

Na blogu i64x.com se objevil velmi podrobný návod v angličtině, jak připravit instalační CD odlehčených Windows XP, včetně postupu „kontrolované“ aktualizace a dalšího vyladění výkonu systému, což je hlavní rozdíl oproti již existujícímu návodu na eeeuser.com.

Asustek neplánuje pro EEE dotykovou obrazovku!

3. 2. 2008 napsal mujfibi

Dle výzkumu firmy Asustek se zjistilo, že uživatelé prý nechtějí dotykovou obrazovku pro Asus EEE. Z tohoto důvodu se v další generaci ééček touchscreen neobjeví. Dotyková obrazovka by navíc stála údajně jen 15 $ navíc (asi 300 Kč). Naštěstí pro šikovné kutily není problém si ji přidělat do stávajícího ééčka.

EEE bude v lepší?

1. 2. 2008 napsal mujfibi

Firma Asustek plánuje úpravu Asusu EEE. Plán zahrnuje tři velmi podstatné věci a těmi jsou:

  • Větší obrazovka
  • Zvýšení výdrže baterie
  • Kratší doba nabití akumulátoru

Kompletní text »

V obchodech už 300-400 tisíc Asus EEE

20. 1. 2008 napsal mujfibi

Dle Asusteku už bylo za první čtvrtletí tohoto roku vyexpedováno 300-400 tisíc Asus EEE. V roce 2008 plánují dodat do obchodů celkem 4-5 miliónů ééček. Toto číslo působí dost impozantně, otázkou ovšem je, kolik se jich reálně prodá :-)

Asus EEE v Japonsku s Windows XP

20. 1. 2008 napsal mujfibi

Už tento rok se dočkáme předinstalovaných Windows XP na Asus EEE 4G. Prozatím ovšem pouze v Japonsku.
Konkrétní datum je stanoveno na 25. ledna. Více informací se dočtete na kliknutí na ZDE.

Předpokládaná cena je 49,800 yenů, což by mělo být cca 8400 Kč.

Asus EEE PC s dotykovou obrazovkou ještě letos?

20. 1. 2008 napsal cube48

Někteří výrobci dotykových zařízení odhalili, že se v tendru uchází o zakázku na výrobu dotykových snímačů pro obrazovky nové generace Asus EEE PC, které by měli na trh přijít již tento rok. Firma Asustek Computers hodlá ještě letos začít prodávat modely s 8-mi, 9-ti a 10-ti palcovými displeji. Podle dostupných informací by měla mít právě 9-ti palcová verze dotykovou obrazovku.

Kompletní text »

Skype video i pro Linux

16. 1. 2008 napsal cube48

Skype beta 2.0 pro LinuxNa světě je Skype 2.0 beta pro Linux s podporou videohovorů. Takže už i uživatelé svobodných operačních systémů se konečně dočkali možnosti volání s přímým přenosem videa u stále oblíbenějšího komunikačního klienta.

Kompletní text »