Další z klonů EEE: Jisus UMPC

Jisus UMPCSpolečnost Dutch integrator Van Der Led (VDL) Designs představila klon Asusu EEE s názvem Jisus (Ježíš) UMPC. „Ježíš“ bude vybaven velmi podobně jako ééčko. Nalezneme zde také 512 MB operační paměti, stejně jako 4GB flash disk, WiFi, ethernetová síťová karta. Je zde ovšem také pár rozdílů, dle našeho názoru k horšímu.

V těle „Ježíše“ jsou pouze 2x USB port (v ééčku jsou 3), dále procesor 1GHz Loongson, který je ovšem čínskou kopií 64bit MIPSu bez patentových instrukcí. Aktuálně vyvstává tedy otázka, jak hodlají řešit x86. Velikost displeje je sice 8.9″, ovšem jeho rozlišení je stejné jako u ééčka, tedy 800×480 pixelů.

Předpokládaná cena „Ježíše“ má být prý 300 EUR, případně 470 USD. Tato cena je vzhledem k výbavě dle našeho názoru přemrštěná (a to nezohledňujeme vůbec to, že nakonec beztak bude vyšší).


Doporučujeme: Zbraně zabíjejí? - Guns kill?

Jeden komentář pro “Další z klonů EEE: Jisus UMPC”

  1. Rezza napsal:

    x86 resit nejak vyrazne nemusi – bezi na tom Ubuntu… Naopak to muze byt vyhoda ten MIPS – bude snad min zrat, vykonove by na tom nemel byt taky vubec spatne. Ale cena je fakt vyssi.

Přidej komentář

Musíte být přihlášen pro zaslání komentáře.