Nejčastější otázky k EEE část 1.

Uživatelské zkušenosti s EEEV rámci prvního dílu jsem připravil asi nejčastější otázky, které si položíte, když se s netbookem Asus EEE teprve seznamujete, případně plánujete jeho koupi. Seznam samozřejmě není vyčerpávající, další náměty na otázky můžete napsat přímo pod článek.

Kolik RAM je maximálně možné do EEE dát?

Logicky mi vychází hodnota 2 GB. Ne proto, že by víc EEE neumělo, ale je to otázka smysluplnosti… V ééčku 2 GB jsou bezproblémové. Když do něj dáte 4 GB RAM modul, zařízení si odečte všechny systémové prostředky od RAM. Nevím zdali se dostanete přes hranici 3 GB, ale pravděpodobně ne.

Lze upgradovat procesor?

Odpověď je ano. Již se to podařilo. CPU v 701 byl vyměněn na Pentium M o frequenci 1.2 GHz. Ovšem neznám žádný jiný případ. Takže bych raději upravil odpověď na NE pro běžné uživatele / moddery. Tento mod je náročný.

Lze vyměnit grafickou kartu v EEE?

Ne, nelze. Grafická karta v tomto zařízení není dedikovaná. To znamená, že je součástí chipsetu počítače. Tudíž ji bohužel nelze vyměnit.

Lze na EEE přidělat dotykový displej?

Ano. Dotykový displej patří k jednomu z nejjednodušších modů pro EEE. Na www.ebay.com si můžete dokonce objednat set, který nevyžaduje pájení. Ovšem doporučuji přečíst si dole zkušenosti kupujících. V mnoha případech dochází touchscreen poškozený transportem, protože nejsou schopni dostatečně zabalit modul.

Lze vyměnit disk za větší?

Ano. Ale u modelů 701 není tato úprava jednoduchá. Disk je tam připájen. Pokud jste vlastníkem 901, druhý disk ( ten 8gb) můžete vyměnit bezproblémů. Pro příklad – http://www.smartbook.cz kde si můžete disk do eee objednat. Výměna je velice jednoduchá. Ovšem někdy je potřeba přeinstalovat windows po úpravě. První (4 GB) disk je složitější vyměnit, ale hlavně je špatně dostupný disk, kterým bychom ho nahradili, jelikož je to typ SLC ( je rychlejší nesrovnatelně než ten druhý-větší typu mlc )

Je možné na EEE 901 nainstalovat windows na ten větší disk?

Ano, je to možné, ovšem nedoporučuji :-) 8 GB disk je sice větší, ale je typu MLC. Tudíž je nesrovnatelně pomalejší…

Doufám, že Vám tyto informace alespoň trochu pomohou při volbě Vašeho netbooku, nebo vám budou i jinak prospěšné. Jak bylo psáno výše, další náměty jsou vítány.


Doporučujeme: Zbraně zabíjejí? - Guns kill?

5 komentáře/ů pro “Nejčastější otázky k EEE část 1.”

 1. rixard79 napsal:

  Jak se co nejlepe starat o baterku? Jak a kdy nabíjet? Lepší vybíjet úplně nebo začít nabíjet při upozornění? atd

 2. kabik napsal:

  V obchodě mi říkali, že nemusíš nic extra hrotit. Ale že té baterce prospěje, když jí alespoň občas dobiješ úplně nadoraz.

 3. peca007 napsal:

  Baterku radeji nabijet. Je to litiovy akumulator a tem vice vyhovuje spise castejsi nabijeni, respektive udrzovani v nabitem stavu. Je to obracene, nez u starsich niklovych akumulatoru, kde se obecne doporucuje pravidleny cyklus vybiti a nabiti.

  Co se tyce nejcastejsich otazek, tak bych uvital vlozene odkazy na zdroj, navod ci vlakno ve foru.

 4. DGN-freedom- napsal:

  Zdravim, nevíte proč mi nejde nic napsat do Recovery Console??

  Naskytl se mi problém, že jakmile se přihlásím do systému, hned ze začne zase odhlašovat. Tady http://support.microsoft.com/kb/892893/cs jsem našel návod, jenomže tam potřebuju jít právě do Recovery console..

  Do té console se dostau, ale nejde tam nic napsat. :(

 5. Martina_s_EEE napsal:

  Ahoj, mám s menší problém s přehráváním videa. Používám KMPlayer a při zvětšení na celou obrazovku se začne obraz sekat, zvuk se seká, začně divně bzučet a občas se celej notak restartuje. Zkoušela jsem to přehrát i přes Winamp a BSplayer, ale dělá to to samý. Jde to nějak vyřešit?

Přidej komentář

Musíte být přihlášen pro zaslání komentáře.