Výměna operační paměti RAM v EEE PC

http://media1.eee.mypage.cz/images/_tmb/media1:495d38d21bf43.jpg/zasazeni%20nove%20ramky.jpg Protože jsem nikde nenašel návod na výměnu operační paměti a dostala se ke mně 2 GB „ramka“ (díky tátovi) :) , napadlo mě, že bych napsal návod jak na to. V návodu se budu věnovat výměně 1GB paměťového modulu za 2GB.

Jelikož má EEE pouze jeden slot, je možné osadit pouze tento. 1GB už je klasicky v notebooku, pokud máte ve vašem Eee pouze 512 MB RAM, neměl by také být s výměnou také problém. Paměťová sběrnice podporuje maximálně 2 GB RAM, to znamená, že můžete mít maximálně připraven 2GB modul.

Začneme vyšroubováním zadního víka. TIP: dejte si šroubky na nějaké dobré místo, aby se vám neztratily. RAMka se nachází nahoře vlevo, nad pevným diskem. Vycvakneme „úchytky“ oper.  paměti, vyklopíme paměť o 30% a za okraj vyndáme paměť. Nedotýkejte se pozlacených kontaktů prsty a položte jí na nějaké čisté místo, aby se vám nezničila.

http://media0.eee.mypage.cz/images/_tmb/media0:495d31bf62daa.jpg/eee%20dolejsek.jpg http://media0.webgarden.name/images/_tmb/media0:495d3340f0526.jpg/ramka.jpg http://media1.webgarden.name/images/_tmb/media1:495d34fe8c0e4.jpg/vyklopeni%20ramkyjpg.jpg

Nyní vyndejte novou paměť z „krytu“ a umístěte jí místo původní ramky opačným postupem. Toť vše, nyní máte Eeečku 2 GB ram paměti! ;) PS: Hodnotu zkontrolujte v záložce „Vlastnosti“ ikony Tento počítač.

http://media1.webgarden.name/images/_tmb/media1:495d38d21bf43.jpg/zasazeni%20nove%20ramky.jpg http://media1.webgarden.name/images/_tmb/media1:49636d71eab31.jpg/vlastnosti%20TENTO%20pocitac.JPG

Ještě přidávám tipy, kde si objednat oper. paměť

- http://www.alza.cz/2gb-so-dimm-ddr2-d71261.htm

Tagy:


Doporučujeme: Zbraně zabíjejí? - Guns kill?

15 komentáře/ů pro “Výměna operační paměti RAM v EEE PC”

 1. sysel napsal:

  nevim jak u novych eee ale u eee 701 po vymněně RAM (2GB misto 512mb) bylo nutné restartovat bios jinak eee vubec nenajelo

 2. vacek.lukas napsal:

  Chtěl sem se jen zeptat. Jak je to s těmi Mhz? 667Mhz? 800Mhz? je to jedno? ….Ta doporučená RAM je i na model 901?

 3. milankycek napsal:

  Bože…. to si děláš legaci…
  Výměna ramky v notebooku je stejně náročná procedura, jako vyměnit tužkový baterie. Kdo by na takovou „operaci“ potřebovat návod..?
  No, hlavně si dejte šroubky na dobrý místo… abyste je neztratili.

 4. SareMa napsal:

  Teda dost me prekvapilo ze autor tohoto clanku NENAPSAL varovani ukonceni zaruky pokud se strhne zarucni nalepka… :-\

 5. motorad napsal:

  Záruka po stržení nálepky nekončí, teď už ne, to bylo dřív, teď už to neplatí. Lze vyměnit RAM kdykoliv. Sám to mám odzkoušený, vyměnil sem si RAM a za nějakej čas mě odešla klávesnice, tak sem to poslal na reklamaci a bezproblemu to vyreklamovali. Dokonce v reklamačním formuláři je napsáno, že pokud tam je jiná než originál RAM, tak se pro reklamaci má vrátit ta původní.

 6. indygoblue napsal:

  Mám dotaz je ten pamětovej modul u ty Alzy i pro 701???Děkuji za odpověď

 7. DGN-freedom- napsal:

  milankycek: Ale někdo s tím může mít problém, nebo něco neví! Je to lehké vyměnit ramku, ale někomu to třeba nejde, nebo to nikdy nedělal!

 8. s_ebastian napsal:

  ja ji měnil v 701 4G surf,ta nemá zadní dvířka na RAM,musel se komplet rozebrat,prostě pakárna.Ten kluk si dal s návodem práci,díky za něj,určitě někomu pomůže.Jen tak dál

 9. roman napsal:

  Nevite nekdo zda jde vymenit procesor u Eee . Mam tam 900 Mhz a rad bych 1,6 Mhz . Dik za odpoved . R

 10. Gorky napsal:

  Zdravím přátelé…měl bych dotaz…koupil jsem dnes 604HA a vyměnil RAMku místo původní 1gb na 2gb…avšak systém hlásí ve vlastnostech PC pořá hodnotu 0,99GB RAM.
  Prosím o radu, čím by to mohlo být. Předpokládám ,že tento typ rozšíření umožnuje.

  Díky a majte se.

  Dejvid.

 11. tazz1 napsal:

  Teda otevřel jsem své EEE 901 a tam ta RAMka takhle není. Neví někdo, kde bych ji tam našel ??
  A nebyl by případně návod na výměnu SSD za větší ?
  Díky

 12. tazz1 napsal:

  Tak už jsem to našel, nylo to pod černou záložkou. Takže jen ten SSD :-)

 13. DGN-freedom- napsal:

  Tazz1: Já ve svém Eečku SSD nemam, takže bohužel na to návod neudělám :D

 14. radkacka napsal:

  Chtěla sem se zeptat mám eee pc 900AX a chtěla bych si tam dát s 1GB paměti na 2GB,ale po rodělání ramka tam tak není nevím jestli to vůbec jde díky moc za radu

 15. Hubi12 napsal:

  Já vyměniil za 2GB a tvářilo se to stále jako 1GB nevíte čím to mám EEE 1000H

Přidej komentář

Musíte být přihlášen pro zaslání komentáře.