EEE PC Shrinker – udělejte si na disku pořádek!

Uživatelské zkušenosti s EEESpolečnost Asustek stále nezahálí na vavřínech a pro uživatele všech ééček s Windows XP připravila zajímavou aplikaci s názvem EEE PC Shrinker. Tato aplikace Vám pomůže doslova udělat pořádek na pevném disku tak, aby zbývalo dostatek místa pro uživatele i operační systém.

Jedná se o velmi jednoduchý program, který není potřeba instalovat. Stačí jej spustit a sám provede detekci souborů, které mohou být odstraněny. Typicky se jedná například o dočasné soubory TEMP, případně již nepotřebné soubory po instalaci různých programů, aktualizací nebo servicepacků. Další funkcí programu je možnost zakázání různých funkcí systému, jako například virtuální pamět, obnovení systému aj.

EEE PC Shrinker

Program včetně českého manuálu si můžete stáhnout zde (velikost cca 270kB).


Doporučujeme: Zbraně zabíjejí? - Guns kill?

2 komentáře/ů pro “EEE PC Shrinker – udělejte si na disku pořádek!”

  1. Helle napsal:

    Vynikající !!
    Minulý týden jsem obnovoval systém pomocí originálního DVD. Po obnově jsem jako první krok aktualizoval všechny ovladače a stažené z Asusu a dal jsem si nový Bios. Jako druhý krok jsem si naistaloval další asusovský SW ( dá se pracně dohledat )AutoC2D_3.0, který automaticky vytvoří na D program files a celou tuto složku ( pozor otpicky pořád na C je) z C přesune a každý další program automaticky instaluje na D. Potom jsem odistaloval programy, které z původní instalace nechci.Naistaloval si počínaje komplexní Office 2003,novým free antivirem od Microsoftu dost programů. Disk D má teď obsazených 1,5 GB.Na nic dalšího ho nebudu používat, na data mi bohatě stačí 16 GB SD. Složku dokumentů jsem přesměroval na paměťovou kartu.Potom jsem stáhl všechny aktualizace. Další automatické aktualizace jsem zakázal. Po těchto aktualizacích bylo na C pouze cca 400 MB volného místa. A právě tento SW jediným klikem ( nic jsem potom už fyzicky nemazal) udělal na C 1,3 GB volnémo místa, což je pro fungování XP luxusní.
    Každému tento postup doporučuji.

  2. Helle napsal:

    A pro klid duše pomocí Acronis vytvořit bootovaci SD kartu a na další SD ( je třeba 4 GB, záloha má cca 2,7 GB) si vytviřit image – Acronic umí do jednoho souboru vytvořit zálohu obou disků.V případě nutnosti by se vše mělo obnovit to „původního“ stavu.

Přidej komentář

Musíte být přihlášen pro zaslání komentáře.