Archív pro kategorii ‘Návody’

Uvolnění místa na disku při používání Google Chrome

30. 12. 2012 napsal admin

Google Chrome logo Pokud používáte prohlížeč Google Chrome, tak tento trpí negativním neduhem a to, že při automatické aktualizaci ponechává veškeré předchozí verze na disku. Po čase tedy mohou tyto zbytečné soubory zabírat i několik gigabajtů.

Zde naleznete návod, jak se těchto souborů bezpečně zbavit.

Kompletní text »

Instalace Windows 7 z USB klíčenky nebo paměťové karty

24. 5. 2010 napsal admin

Windows na USB klíčenceŘešíte instalaci Windows 7 do svého počítače, který není vybaven CD/DVD mechanikou? Zde naleznete návod, jak vytvořit krok za krokem funkční bootovatelnou USB klíčenku s Windows 7. Samozřejmě můžete použít i paměťovou kartu – tento návod byl ověřen i přímo s SD paměťovou kartou a je funkční!

Kompletní text »

EEE PC Shrinker – udělejte si na disku pořádek!

13. 5. 2009 napsal admin

Uživatelské zkušenosti s EEESpolečnost Asustek stále nezahálí na vavřínech a pro uživatele všech ééček s Windows XP připravila zajímavou aplikaci s názvem EEE PC Shrinker. Tato aplikace Vám pomůže doslova udělat pořádek na pevném disku tak, aby zbývalo dostatek místa pro uživatele i operační systém.

Kompletní text »

Výměna operační paměti RAM v EEE PC

21. 3. 2009 napsal DGN-freedom-

http://media1.eee.mypage.cz/images/_tmb/media1:495d38d21bf43.jpg/zasazeni%20nove%20ramky.jpg Protože jsem nikde nenašel návod na výměnu operační paměti a dostala se ke mně 2 GB „ramka“ (díky tátovi) :) , napadlo mě, že bych napsal návod jak na to. V návodu se budu věnovat výměně 1GB paměťového modulu za 2GB.

Kompletní text »

Instalace os Android na Asus EEE PC 701

17. 2. 2009 napsal robinpecha

Uživatelské zkušenosti s EEE Jak jednoduse nainstalovat Google Android na Asus EEE PC 701? KOMPLETNI A FUNGUJICI NAVOD + IMAGE ANDROID OS KE STAZENI A NABOOTOVANI.

Kompletní text »

Nejčastější otázky k EEE část 1.

24. 1. 2009 napsal Mugabe

Uživatelské zkušenosti s EEEV rámci prvního dílu jsem připravil asi nejčastější otázky, které si položíte, když se s netbookem Asus EEE teprve seznamujete, případně plánujete jeho koupi. Seznam samozřejmě není vyčerpávající, další náměty na otázky můžete napsat přímo pod článek.

Kompletní text »

Hrajeme si s netbookem

17. 1. 2009 napsal hrac

Uživatelské zkušenosti s EEENejenom na kancelářskou práci a surfování po internetu dobře slouží netbook. Na tomto malém přístroji se dají spustit i hry, takže pokud jste někde slyšeli, že netbook a hry nejdou dohromady, tak se jedná o velký omyl. Samozřejmě, dnešní netbooky nenabídnou možnost zahrát si ty nejnovější herní pecky – o tom ani jejich existenční filosofie není – , ovšem starší tituly rozjedete mnohdy na výbornou a pořád se jedná o skvělou zábavu a relaxaci.

Kompletní text »

Optimalizace Windows XP

20. 12. 2008 napsal Mugabe

Uživatelské zkušenosti s EEEStartuje Vám Vaše ééčko dlouho a pomalu? Vypíná se dlouho? Je to způsobeno aplikacemi, které se zbytečně spouští po spuštění počítače a ukončováním některých aplikací při vypínání počítače. V tomto článku si tedy uvedeme, jak nejlépe optimalizovat Windows XP, aby to nemělo vliv na jejich funkcionalitu a stabilitu.

Kompletní text »

Odzkoušené funkční hry na EEE

11. 12. 2008 napsal Mugabe

Uživatelské zkušenosti s EEESpousta z Vás se na fóru trápí otázkami, zdali ta či ona hra bude funkční na jejich ééčku. Dovolil jsem si udělat soupis her, které jsou odzkoušeny, že fungují na tomto malém zázraku.

Kompletní text »

Instalace Windows XP na větší disk u EEE 901

25. 10. 2008 napsal admin

Asus EEE 901 Windows XPSpoustu uživatelů při přeinstalaci napadlo, že by bylo lepší pro Windows využít druhý, větší disk, který obsahuje jejich EEE 901. Bohužel výrobce u svého Recovery DVD s touto variantou vůbec nepočítal a obnovit systém je možné výhradně na menší z SSD disků. V následujícím návodu si ukážeme postup, kterým můžeme tuto záležitost vyřešit.

Kompletní text »