Archív pro kategorii ‘Windows XP’

Uvolnění místa na disku při používání Google Chrome

30. 12. 2012 napsal admin

Google Chrome logo Pokud používáte prohlížeč Google Chrome, tak tento trpí negativním neduhem a to, že při automatické aktualizaci ponechává veškeré předchozí verze na disku. Po čase tedy mohou tyto zbytečné soubory zabírat i několik gigabajtů.

Zde naleznete návod, jak se těchto souborů bezpečně zbavit.

Kompletní text »

EEE PC Shrinker – udělejte si na disku pořádek!

13. 5. 2009 napsal admin

Uživatelské zkušenosti s EEESpolečnost Asustek stále nezahálí na vavřínech a pro uživatele všech ééček s Windows XP připravila zajímavou aplikaci s názvem EEE PC Shrinker. Tato aplikace Vám pomůže doslova udělat pořádek na pevném disku tak, aby zbývalo dostatek místa pro uživatele i operační systém.

Kompletní text »

Hrajeme si s netbookem

17. 1. 2009 napsal hrac

Uživatelské zkušenosti s EEENejenom na kancelářskou práci a surfování po internetu dobře slouží netbook. Na tomto malém přístroji se dají spustit i hry, takže pokud jste někde slyšeli, že netbook a hry nejdou dohromady, tak se jedná o velký omyl. Samozřejmě, dnešní netbooky nenabídnou možnost zahrát si ty nejnovější herní pecky – o tom ani jejich existenční filosofie není – , ovšem starší tituly rozjedete mnohdy na výbornou a pořád se jedná o skvělou zábavu a relaxaci.

Kompletní text »

Optimalizace Windows XP

20. 12. 2008 napsal Mugabe

Uživatelské zkušenosti s EEEStartuje Vám Vaše ééčko dlouho a pomalu? Vypíná se dlouho? Je to způsobeno aplikacemi, které se zbytečně spouští po spuštění počítače a ukončováním některých aplikací při vypínání počítače. V tomto článku si tedy uvedeme, jak nejlépe optimalizovat Windows XP, aby to nemělo vliv na jejich funkcionalitu a stabilitu.

Kompletní text »

Odzkoušené funkční hry na EEE

11. 12. 2008 napsal Mugabe

Uživatelské zkušenosti s EEESpousta z Vás se na fóru trápí otázkami, zdali ta či ona hra bude funkční na jejich ééčku. Dovolil jsem si udělat soupis her, které jsou odzkoušeny, že fungují na tomto malém zázraku.

Kompletní text »

Instalace Windows XP na větší disk u EEE 901

25. 10. 2008 napsal admin

Asus EEE 901 Windows XPSpoustu uživatelů při přeinstalaci napadlo, že by bylo lepší pro Windows využít druhý, větší disk, který obsahuje jejich EEE 901. Bohužel výrobce u svého Recovery DVD s touto variantou vůbec nepočítal a obnovit systém je možné výhradně na menší z SSD disků. V následujícím návodu si ukážeme postup, kterým můžeme tuto záležitost vyřešit.

Kompletní text »

Zprovoznění bluetooth s telefony Nokia na EEE 901

23. 8. 2008 napsal admin

Bluetooth logoSpousta uživatelů má problém u EEE 901 s bluetooth a připojením telefonu Nokia přes PC Data Suite. Telefon se sice přes bluetooth připojí (tzn. úspěšně se spáruje), ovšem funguje pouze OBEX komunikace (zasílání souborů z EEE do mobilu). Jedná se o problém přímo v ovladači bluetooth a pro úspěšné rozchození je třeba nainstalovat správný.

Kompletní text »

Instalace Windows XP z USB klíčenky

16. 5. 2008 napsal admin

Windows na USB klíčenceMnoho lidí sice koupí EEE s Linuxem, ale protože jim více vyhovují Windows XP, sáhnou po jeho instalačním CD. Bohužel EEE nemá žádnou integrovanou optickou mechaniku a proto je instalace v reálu omezena na 2 možnosti (možnost PXE nabootování ze sítě automaticky přeskakujeme, protože málokdo je schopen tuto variantu vůbec rozchodit).

Kompletní text »

Rozlišení 1024×768 a další na EEE

20. 3. 2008 napsal admin

Asus EEENevěříte? Tak věřte, protože šikovní uživatelé si nenechali líbit klasické rozlišení EEE 800×480 (poměr stran 5:3) a vrhli se do boje za zvětšení rozlišení. První pokusy z náhradou upravených driverů byly úspěšné, ale nejednalo se zrovna o čistou práci. Drivery vykazovaly značnou nestabilnost a byly upraveny pouze pro rozlišení 1024×768 (poměr stran 4:3).

Kompletní text »

Prostředí Xandros ve Windows XP

11. 3. 2008 napsal admin

Easy Mode XP pro Windows XPKonečně se dočkali i uživatelé Windows XP, kterým vyhovovalo jednoduché prostředí linuxové distribuce Xandros. Parta nadšenců z Německa pracuje na programu s názvem Easy Mode XP, který nabízí stejné prostředí z linuxového Xandrose i do Windows XP.

Kompletní text »