Archív pro kategorii ‘Novinky’

Video: Výkon s dotykem – Asus Eee Top ET22

16. 10. 2009 napsal admin

Před pár měsíci jsme testovali první počítač v monitoru Asus Eee Top. Nová verze výrazně vylepšuje vnitřnosti, dostupná cena zůstává.

První Asus Eee Top obsahoval jen počítač na základní platformě Atom, tedy s pomalým procesorem a ještě pomalejší grafickou kartou. Stačil tak do role domácí nástěnky v kuchyni s nějakým tím základním surfováním po internetu. Novinka řady ET22 ale vnitřnosti výrazně vylepšuje. Rychlý procesor Core2Duo na frekvenci 2,1 GHz nebo grafická karta Radeon 4570 stačí i na hry, Blu-ray mechanika pak zobrazí i filmy ve vysokém rozlišení na 22″ displeji s rozlišením 1920 × 1080.

Kompletní text »

Nové počítače ASUS EeeTop PC ET20/22 s dotykovým displejem

10. 9. 2009 napsal admin

Asus EEE PC ET20/22ASUS EeeTop PC ET20/22 je nová řada univerzálních PC určených pro každodenní práci i multimediální zábavu, to vše v elegantním provedení s kompaktními rozměry a možností volby modelu s klasickým i dotykovým displejem. Kvalitní obraz doplňuje prostorový zvuk ze dvou Hi-Fi reproduktorů s technologií SRS Premium Sound. Modely řady ASUS EeeTop ET20/22 jsou dále vybaveny kamerou Eee Cam a panelem Eee Bar pro rychlý přístup k oblíbeným aplikacím. Uživatelé mohou také snadno organizovat své fotografie pomocí aplikace FotoFun nebo nechat své rodině či přátelům vzkaz s využitím Eee Memo.

Kompletní text »

Test Asus EEE 1008HA Seashell: Kilogram a osem hodín

4. 8. 2009 napsal admin

Asus EEE 1008HA SeashellBoom netbookov a notebookov, tenkých ako žiletka s dôrazom na štýl, bol naštartovaný príchodom Macbooku Air na svetový trh. Následne sa vyrojili ostatní výrobcovia s „niečím podobným“, napríklad MSI so sériou X-Slim. Asus EEE 1008HA je netbookovou žiletkou s hmotnosťou okolo jedného kilogramu. Podobne ako Air, aj nové „éčko“ sa snaží zachovať nerušené hrany a maximálnu tenkosť.

Kompletní text »

Asus EEE T91 ve třech provedeních

8. 7. 2009 napsal admin

Asus EEE T91Společnost Asustek upřesnila, že dotykový netbook s otočným displejem Asus EEE T91 bude dostupný ve třech provedeních. Tento model je již připravován pro plnou podporu nového systému Windows 7, ovšem standardně obsahuje Windows XP se spoustou softwarového vylepšení. Zdá se, že se konečně dočkáme počítače, který půjde z větší části ovládat prstem.

Kompletní text »

Nettop Acer Aspire Revo v testech

8. 5. 2009 napsal admin

Acer Aspire RevoNový nettop založený na platformě Nvidia ION je takřka ideálním HTPC. Je to malý a tichý počítač, který zvládne přehrávat i Full HD filmy.

Kompletní text »

Další v řadě malých – Mivvy L310

26. 2. 2009 napsal admin

mivvy_l310_1Netradiční přístroje s logem mivvy už u nás zdomácněly. Na vlnu úspěchu, kterou vloni v létě odstartoval notebook mivvy M310 se teď snaží navázat novinka s označením L310. Tentokrát je hned od začátku na výběr dokonce z pěti barev. Základní černou, bílou a stříbrnou variantu doplňují atraktivní žlutá a růžová. To všechno s nekompromisní výbavou za necelých devět tisíc!

Kompletní text »

Nové přikázání v autorských poplatcích

21. 1. 2009 napsal Mugabe

penize_vejir.jpgDozajista jste si všimli, že od 1.1.2009 klesly ceny paměťových médií, cartridge, tiskáren atd.  o poměrně značnou sumu. Může za to nový zákon o autorských poplatcích.

Nebudu zde citovat zákony, jen Vám popíši jak moc se nás tato změna dotkne a to pokud mohu soudit k lepšímu.

Kompletní text »

Zmutovaná EEE útočí!

19. 1. 2009 napsal Mugabe

Zmutované EEEPříchodem zařízení EEE se na webu začly vyskytovat jejich levnější „zmutovaní a geneticky upravení“ bratříčci. Jedná se o parametricky téměř shodná zařízení, ovšem povětšinou s méně výkonnými bateriemi a dalšíma součástkama. Ovšem co se designu týče, mnohonásobně své originální bratříčky předčí. No posuďte sami z obrázků. Jedná se vlastně o EEE přesunuté do jiného šasí. A cena? U modelu vycházejícím z  modelu 701, ovšem s procesorem XBurst(????) je 210$. Těžko říct, zdali to je hodně nebo málo. O tomto procesoru bohužel nevím zhola nic.

Kompletní text »

Dotyková revoluce v UMPC? Odpovědí je T101H a T91

7. 1. 2009 napsal Mugabe

EEE PC T91 Byly uvolněny informace o dvou nových netboocích. Co je na nich zvláštního? Dotyková otočná obrazovka. Kombinace netbooku a tabletu je velice zajímavý koncept. Myslím, že se Asusu docela povedl.

Kompletní text »

Google Android – portace na EEE?

5. 1. 2009 napsal Mugabe

Dnešním dnem se začaly šířit zvěsti o plánované portaci operačního systému Android od společnosti Google, na  UMPC. Na internetu jsou již videa s běžícím Androidem na HP 2133, nicméně v plánu je kompilace i pro EEE 1000. Objevují se i screenshoty s Androidem na EEE, nicméně zatím nejsou známy bližší informace.